درباره انیمیشن Ugly Dolls

عروسک های زشت انیمیشنی امریکایی در ژانر موزیکال و کمدی و محصول سال 2019 است. این فیلم توسط کلی ازبری کارگردانی شده و فیلمنامه آنرا آلیسون پک نوشته است. از صداپیشگان فیلم می توان به کلی کلارکسون، نیک جوناس، جانل مونایی و پیتبول اشاره کرد. «عروسک های زشت» در تاریخ 3 می 2019 در امریکا به نمایش درآمد و به فروش 32 میلیون دلار رسید.

نویسندگان:
آلیسون پک

عوامل:
تدوین: جولی راجرز، نولان ساثرلند
موسیقی: کریستوفر لنرتز

بودجه کلی: $45,000,000
فروش جهانی: $32,500,000واکنش منتقدها:
فیلم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 27% را بر اساس 85 ریویو بدست آورده که معادل نمره 4/41 از 10 است: «بینندگان کم سن و سال قطعا از صحنه های رنگارنگ و آوازهای فیلم لذت خواهند برد اما داستان آن برای مخاطبان بزرگسال تا حد زیادی کلیشه ای و تکراری است». در سایت متاکریتیک فیلم نمره 39 از 100 را بر اساس نظر 20 منتقد به دست آورده که نشانگر «نقدهای به طور کلی منفی» است.

یادداشتی بر فیلم «عروسک های زشت»
اگر با دنیای اسباب بازی ها آشنا باشید حتما اسباب بازی های زشت را می شناسید. برندی که چند سال پیش معرفی شد و عروسک های آن با معیارهای عادی زیبایی همخوانی نداشتند. عروسک هایی که مثل بسیاری از برندهای اسباب بازی دیگر مدیوم سینما را برای تبلیغ خود انتخاب کرده‎ و با یک فیلم موزیکال روی پرده سینما آمده اند. ماجرای فیلم در شهر کوچکی به نام «آگلی ویل» می گذرد، جایی که ساکنان آن همگی زشت هستند. به زودی شخصیت اصلی فیلم به نام ماکسی که یک عروسک قرمز رنگ است معرفی می شود، او آرزو دارد روزی بتواند شهرش را ترک کرده و به یک مکان بزرگتر و پیشرفته تر برود.
سفر او و دوستانش برای رفتن به شهر بزرگ باعث می شود آنها از جایی به نام «پرفکت ویل» سر در بیاورند. در آنجا آنها با لو آشنا می شوند که سردسته گروهی از عروسک های بی نقص است که به شکلی کاملا استاندارد ساخته شده اند و هیچ مشکلی در آنها وجود ندارد. با اینکه عروسک های زشت از طرف ساکنان طرد می شوند اما آنها تصمیم می گیرند در «پرفکت ویل» باقی بمانند تا بلکه مورد توجه بچه ها قرار بگیرند. ایده اصلی فیلم چیز تازه ای نیست و عناصری از «داستان اسباب بازی» و «فیلم لگو» را با هم ترکیب می کند با اینحال موفق می شود تا از تقلید دوری کرده و به عنوان اثری مستقل باقی بماند.
موسیقی پاپ مهم ترین جنبه فیلم است و اجرای قطعات موسیقی در فیلم به بهترین شکل با آواز های شنیدنی و صحنه های رنگارنگ انجام شده است. گروه صداپیشگان فیلم شامل نیک جوناس، کلی کلارکسون و پیتبول است، کسانی که همگی خواننده هستند و طیف متنوعی از آوازها را به فیلم اضافه کرده اند. قابل پیشبینی بودن داستان فیلم با این قطعات موسیقی کاملا جبران می شود و فیلم جذابیت اش را حفظ می کند. با وجود اینکه فیلم در ژانر موزیکال ساخته شده اما هر یک از شخصیت های فیلم به نحوی آموزنده تغییر می کنند و این تغییر آنها را در طول فیلم می بینیم. هر یک از آنها ویژگی های شخصیتی منحصر به فردی دارند و با جزئیات پرداخت شده اند و به همین دلیل بینندگان خردسال به راحتی می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.
«عروسک های زشت» فیلمی مخصوص کودکان است و اگر از منظر آنان فیلم را بررسی کنیم می بینیم به شدت سرگرم کننده و جذاب است. داستان فیلم ممکن است برای بزرگتر ها ساده یا تکراری به نظر برسد اما کودکان قطعا از وجود شخصیت های رنگارنگ فیلم و ماجراهایشان لذت خواهند برد. همچنین کمدی فیلم به شکلی ساده و مخصوص به کودکان به تصویر کشیده شده و اجازه نمی دهد قطعات آواز باعث تکراری شدن فیلم شوند. این فیلم با کیفیت انیمیشن مناسب و آوازهای شنیدنی اش یکی از بهترین انیمیشن های موزیکال سال است و قطعا باعث فروش بیشتر عروسک های زشت خواهد شد.
نویسنده: درک لیبی
منبع: www.cinemablend.com


واکنش های مخاطبان در شبکه های اجتماعی:
امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز = 55%
نظر مثبت:
این فیلم داستان ساده ای داره اما آوازها و انیمیشن اون فوق العاده با کیفیت هستند. بچه های زیر 5 سال عاشق این فیلم می شن و مجبور می شید هر آواز رو صد بار براشون تکرار کنید.
نظر منفی:
یک فیلم کاملا قابل پیشبینی و کلیشه ای که از همه جنبه های موفق «فیلم لگو» (2014) تقلید کرده اما باز هم موفق نشده سرگرم کننده از کار دربیاد.


جزئیات:
• این فیلم دومین صداپیشگی کلی کلارکسون در یک فیلم سینمایی است. او قبلا در فیلم «ستاره» (2017) صداپیشگی کرده بود.
• این اولین نقش منفی نیک جوناس در یک فیلم سینمایی است.
• کلی ازبری قبلا انیمیشن «اسمورف ها: روستای گم شده» (2017) را کارگردانی کرده است.

موارد مشابه

رای به انیمیشن

عروسک‎ های زشت

ثبت

شما نمیتوانید با اشتراک رایگان این انیمیشن را تماشا کنید.

برای تماشا می بایست اشتراک تهیه نمایید.

خرید اشتراک
اشتراک رایگان ایرانسلی ها در پیشتازمووی

اشتراک رایگان برای ایرانسلی‌ها

شما دیگر نیازی به خرید اشتراک پیشتازمووی ندارید اما در هنگام تماشای فیلم‌ها، هزینه حجم مصرفی اینترنت شما به صورت کامل محاسبه می‌شود، درصورتی که اشتراک پیشتازمووی داشته باشید حجم مصرفی شما نیم بها محاسبه خواهد شد.

متوجه شدم