درباره انیمیشن My Life as a Zucchini

زندگی من به عنوان کدو سبز انیمیشنی سوئیسی – فرانسوی در ژانر کمدی و درام و محصول سال 2016 است. این فیلم توسط کلاود باراس کارگردانی شده و اولین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. زندگی من به عنوان یک کدو سبز اقتباسی از یک فیلم تلویزیونی فرانسوی است و در جوایز اسکار سال 2017 موفق شد نامزدی بخش انیمیشن را کسب کند.
نویسندگان:
سلین سیاماف کلاود باراس، جرمانو زولو، مورگان ناوارو
عوامل:
فیلمبرداری: دیوید توتوو
تدوین: والنتین روتلی
موسیقی: سوفی هانگر

بودجه کلی: $8,000,000
فروش جهانی: $5,600,00
واکنش منتقدها:
فیلم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 98% را بر اساس 132 ریویو بدست آورده که معادل نمره 8/21 از 10 است. بیشتر منتقدان سبک انیمیشن خاص و عمق عاطفی فیلم را تحسین کرده اند و به کارگردانی خوب کلاود باراس توجه کرده اند. در سایت متاکریتیک فیلم نمره 85 از 100 را بر اساس نظر 28 منتقد به دست آورده که نشانگر «تحسین جهانی» است.
«یک فیلم کوچک بسیار دوست داشتنی»
- کوین ماهر (تایمز)یادداشتی بر فیلم «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»
نماینده فرانسه در بخش فیلم های انیمیشن اسکار یک فیلم استاپ موشن است که دقیقا همان کاری را انجام می دهد که بهترین آثار ژانر کودک باید از پس آن بر بیایند: اینکه اجازه ندهند تاریکی و ترس و غم دنیا آنها را در خود غرق کند. با این وجود شخصیت های این فیلم عمیق هستند و تجربه های دردناکشان آنها را قوی تر می کنند. زمان فیلم تنها یک ساعت و ده دقیقه است اما در این زمان کم به خوبی به اعماق شخصیت هایش نفوذ می کند و دغدغه های آنان را به تصویر می کشد.
زندگی من به عنوان کدو سبز داستان بچه به نام کورگت (کدو سبز) است که این لقب را مادرش به او داده چون معتقد است او هیچ وقت تسلیم نمی شود. پدر او مرده است و مادرش هم مشکلات روحی دارد. پس از حادثه ای که برای مادرش رخ می دهد، کورگت بیش از پیش تنها می شود و توسط یک افسر پلیس به یتیم خانه ای فرستاده می شود. او با پسر قلدری به نام سیمون وارد دعوا می شود و با بقیه بچه های آنجا آشنا می شود کسانی که همگی گذشته هایی واقعی و باورپذیر دارند. دختری به نام کامیل وارد یتیم خانه می شود و کورگت فورا تحت تاثیر او قرار می گیرد اما خاله بدجنس کامیل می خواهد او را از آنجا ببرد تا از حقوق مستمری او استفاده کند.
کلاود باراس این داستان ساده را با انیمیشنی زیبا و طراحی صوتی ای به تصویر می کشد و فیلم تبدیل به تجربه عاطفی عمیقی می شود. جزئیاتی مانند صحنه های نقاشی و بازی با بادبادک به قدری واقعی و دقیق تصویر می شوند که به داستان کلی فیلم کمک می کنند. هر روزی که در یتیم خانه می گذرد به معنی کنار آمدن این کودکان شجاع با مشکلاتی است که زندگی آنان را تحت تاثیر قرار داده است. طراحی صورت شخصیت ها عجیب و غریب است و این به نوعی به شخصیت های خاص آنان برمی گردد اما چشم های بزرگ آنها به گونه ای طراحی شده اند که احساساتشان را به خوبی بروز می دهند و آنها را در دل بیننده جا می کنند. «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» فیلمی مختص بچه ها نیست، این فیلم برای خانواده ها ساخته شده تا آن را در کنار هم تماشا کنند و با هم به مضامین و موضوعات آن فکر کرده و راجع به آن بحث کنند. این انیمیشن با تصاویر رویاگونه اش، بینندگان را به معصومیت دوران کودکی شان بر می گرداند و آنها را یاد نقاشی های دوران کودکی شان می اندازد، انیمشنی زیبا که یکی از با کیفیت ترین تولیدات انیمیشنی چند سال اخیر فرانسه است.
واکنش های مخاطبان در شبکه های اجتماعی:
امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز = 88%
نظر مثبت:
این فیلم با سبک خیلی خاصی ساخته شده و تکنیک استاپ موشن عالی ای داره. شخصیت ها کاملا خلاقانه طراحی شدن و فیلم به موضوعات زیادی می پردازه که همشون باعث میشن بیننده بیشتر به شخصیت نزدیک بشه. خوبی فیلم اینه که بدون اینکه غم انگیز باشه خیلی احساساتی و عاطفیه.
نظر منفی:
داستان فیلم به اندازه نیم ساعته و بقیه فیلم حوصله سر بر و اضافیه، صورت شخصیت ها ترسناک طراحی شدن و اجازه نمی دن هیچ ارتباطی با بیننده برقرار کنن.


جزئیات:
این فیلم نماینده کشور سوئیس در اسکار سال 2017 بوده است.
برای فیلمبرداری 60 صحنه و 54 عروسک طراحی شده اند.
فیلمبرداری فیلم حدود دو سال طول کشیده است.
در جایی از فیلم شخصیت کامیل کتاب «مسخ» اثر کافکا را می خواند، شخصیت اصلی آن رمان روزی از خواب بیدار می شود و می فهمد تبدیل به یک حشره شده است.

موارد مشابه

رای به انیمیشن

زندگی من به عنوان یک کدو سبز

ثبت

شما نمیتوانید با اشتراک رایگان این انیمیشن را تماشا کنید.

برای تماشا می بایست اشتراک تهیه نمایید.

خرید اشتراک
اشتراک رایگان ایرانسلی ها در پیشتازمووی

اشتراک رایگان برای ایرانسلی‌ها

شما دیگر نیازی به خرید اشتراک پیشتازمووی ندارید اما در هنگام تماشای فیلم‌ها، هزینه حجم مصرفی اینترنت شما به صورت کامل محاسبه می‌شود، درصورتی که اشتراک پیشتازمووی داشته باشید حجم مصرفی شما نیم بها محاسبه خواهد شد.

متوجه شدم